lokalizacja

IV MWPZ odbywają się na terenie Poznania w kilku różnych miejscach. Oto spis wszystkich ważniejszych lokalizacji:
– aula PP - Centrum Wykładowe (uroczystość inauguracji zawodów) [ul. Piotrowo 5 — budynek Centrum Wykładowego]
– aula Wydziału Fizyki UAM (uroczystość zakończenia zawodów) [ul. Umultowska 85 — budynek Wydziału Fizyki]
– lab. PP (zawody w piątek i sobotę) [ul. Piotrowo 5 — budynek Centrum Wykładowego]
– lab. UAM (zawody w piątek i sobotę) [ul. Umultowska 87 — budynek Wydziału Matematyki i Informatyki]
hotel Polonez [al. Niepodległości 36]

Dojazd z dworca PKP do auli PP i labolatoriów PP

Dotarcie z dworca PKP do auli PP nie powinien Wam zająć wiecęj niż 40 min.
Po wyjściu z hali głównej dworca kierujcie się prosto. Pokonajcie tak ze 100m, a następnie wejdźcie po schodach na Most Dworcowy (ul. Towarowa) i idźcie w lewo. Waszym następnym celem jest przystanek tramwajowy. Na pewno go już widzicie — jest kilkadziesiąt metrów przed Wami (ale trochę bardziej z prawej strony).
Możecie pojechać tramwajem nr 6. Uważajcie aby pojechać w dobrym kierunku, czyli w kierunku Ronda Rataje (powinniście przejeżdżać przez Most Dworcowy, którym przed chwilą szliście).
Wysiadacie po około 15 minutach na przystanku siódmym o nazwie "Baraniaka". Po wyjściu z tramwaju przechodzicie przez ulicę po lewej stronie i idziecie wzdłuż ul. Piotrowo (prostopadła do linii tramwajowej). Idąc tak dojdziecie do zakrętu tej głównej drogi w lewo. Nie skręcacie z drogą, tylko idziecie prosto do nowego budynku który widzicie na wprost, a który jest nowym Centrum Wykładowym PP

Dojazd z dworca PKP do labolatoriów UAM

Wsiadacie w tramwaj 12, 14, 15 lub 16 w kierunku os. Jana III Sobieskiego. Wysiadacie na przystanku Szymanowskiego. Trzeba podejść pod górę po schodach, po stronie, z której przyjechaliście. Następnie należy wsiąść w autobus nr 98 (kierunek kampus UAM Morasko) i pojechać nim do końca, do pętli o nazwie "Kampus UAM Morasko". Po wyjściu należy kierować się w kierunku tabliczek z napisem "Wydział Matematyki i Informatyki".
UWAGA! Wejście do budynku jest z jego tyłu! Należy obejść go do dookoła z prawej strony.

Dojście z Dworca Poznań Główny do Auli UAM (ul. Wieniawskiego 1) (Tam będą podstawione autobusy w sobotę rano)

Dojście do Auli UAM nie powinno wam zając więcej niż kwadrans. Wychodzicie przed budynek dworca Poznań Główny i zostawiając go za plecami, ruszacie przed siebie lewą stroną podjazdu. Przechodzicie pod Mostem Dworcowym i idziecie prosto przed siebie wznoszącą się ulicą Dworcową (nie da się nigdzie skręcić), aż do dużego Ronda Kaponiera. Aby się pod nim przedostać musicie skorzystać z przejścia podziemnego, do którego wejście znajdziecie skręciwszy w lewo u wylotu ulicy Dworcowej na Rondo. W przejściu kierujecie się na prawo i wychodzicie na powierzchnię trzecim z kolei wyjściem, na Most Uniwersytecki ponad torami. Skręcacie w prawo i Mostem idziecie w kierunku wielkiego kompleksu kamiennych budynków. Zostawiacie po lewej budynek Wydziału Prawa, idziecie dalej prosto. Aula UAM mieści się na rogu Placu Mickiewicza (z pomnikiem Tegoż oraz Pomnikiem Poznańskiego Czerwca 1956); Przed placem będš stały autobusy

Przydatne zasoby sieciowe

Mapa Poznania — zawiera także linie komunikacji miejskiej (na jej podstawie stworzyliśmy naszą mapę)
Inna mapa Poznania (aplet w Javie)
Rozkład jazdy komunikacji miejskiej
Cennik biletów komunikacji miejskiej (zwróćcie uwagę na cennik związany z bagażem)